Камінь | Вироби з Каменю

 

ДІЗНАТИСЯ ВАРТІСТЬ

Для отримання вартості залиште свої контакти.

ДІЗНАТИСЯ ВАРТІСТЬ

ДЯКУЄМО! Ми з Вами зв'яжемося найближчим часом!

 

Граніт чудово поєднується практично з усіма матеріалами, природними та штучними, що використовуються у будівництві.

Завдяки включенню мінералів, він має масу різноманітних фактур та забарвлень. Навіть звичайний шмат колотого граніту буде переливатися. Адже у його структурі знаходиться кварц. Що вже говорити про поверхні каменю, відполіровані як дзеркало. Такий матеріал знайде своє застосування практично у будь-якому виробництві та архітектурному ансамблі. Граніт чудово підходить і для багатьох елементів інтер'єру: каміни, стільниці, підвіконня та карнизи, плінтуса та барні стійки, сходи та перила. Це лише невелика частина того, що можна зробити з цього незвичайного каменю.

Колір, зернистість та фізико-механічні властивості граніту залежать від його мінерального складу. У ньому в різних частках можуть бути такі мінерали, як кварц, польовий шпат, біотит, амфібол, апатит, плагіоклаз, піроксен, мікролін, рогова обманка, сфен, хлорит, гранат та ін. Основні властивості, які слід брати до уваги, це щільність, водопоглинання, межа міцність.

Породи граніту - граніт, сієніти, діорити, габро, лабрадорити, моноцити, тішенити, гранітогнейси та ін. Утворилися в результаті виверження магми та її впровадження в порожнечі земної кори на значній глибині. У результаті повільного остигання під тиском вищележачої товщі землі ці породи добре викристалізовуються і мають яскраво виражену повнокристалічну, найчастіше гранобластову структуру.

Текстура граніту масивна з незначною пористістю, що характеризується паралельним розташуванням мінеральних компонентів. За величиною зерен, що становлять породу мінералів, розрізняють три структури граніту: дрібнозерниста з розмірами зерен до 2 мм, середньозерниста - від 2 до 5 мм і крупнозерниста - понад 5 мм. Розміри зерен сильно впливають на будівельні властивості порід граніту: чим дрібніші розміри зерен, тим вищі характеристики міцності і довговічність порід.

Ці породи щільні, міцні, декоративні, добре піддаються поліруванню; мають велику гаму кольорів від чорного до білого. Для граніту характерна об'ємна маса 26-27 т/м3 пористість менше 15%. Межа міцності при стисканні становить 90-250 МПа і вище, при розтягуванні, згинанні та зрізі - від 5 до 10% від цього значення.

Граніт - магматична порода, що містить 60-65% польового шпату (ортоклаза та плагіоклаза), 20-30% кварцу та 5-10% біотиту, мусковита, іноді рогової обманки. Найбільш поширеною структурою граніту є рівнозерниста. Текстура масивна.

Основний колірний фон граніту обумовлений забарвленням переважаючого польового шпату - рожевого, жовтого, червоного, зеленого, сірого та ін Високі декоративні та міцнісні якості граніту і значна поширеність гранітних родовищ визначають широке його застосування в різних видах будівництва, в монументальній архітектурі.

Другие материалы в этой категории: « Базальт | Вироби з базальту

  Пн-Пт, з 9.00 до 19.00

  +38 (066) 40 20 536
  +38 (098) 518 23 59

  Доставка по Україні